KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878557
*
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 18:16:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 18:36:08
1
100 kr
27/3 11:21:32
2
400 kr
29/3 18:04:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 18:36:08 | 1 | 100 kr |
27/3 11:21:32 | 2 | 400 kr |
29/3 18:04:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50